poniedziałek, 30 grudnia 2013

Młode chomiki mają już 2 tygodnie. Swobodnie chodzą po akwarium i jedzą już normalny pokarm dla chomików. nauczyły się pić z poidełka i są już przyzwyczajone do obecności ludzi.

Chomiki po 2 tygodniach

16 grudnia około godziny 14.00 na świat przyszło pięć małych chomiczątek chomika dżungarskiego. Chomiczki po tygodniu zaczęły samodzielnie wychodzić z gniazda. Po półtora tygodnia zaczęły jeść już ziarna, jabłka i marchewki. Cały czas przebywają z mamą. Teraz małe samodzielnie wychodzą i oglądają otaczający ich świat.

Chomiki po 1 tygodniu

Chomiki po 1,5 tygodnia

wtorek, 17 września 2013

Jutro mój chomik obchodzi urodziny. Jest to chomiczka Mysia i kończy jeden rok. Szykuje się impreza w chomiczym stylu :P

Mysia się ucieszy jak złożycie jej życzenia w komentarzach :)

18:55, zuziakenig
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 sierpnia 2013

Podczas urządzania klatki puśćmy wodze fantazji. Wiele naturalnych materiałów świetnie się do tego nadaje. Kora drzew i korzenie są najlepszym materiałem do gryzienia.

Wyściółka powinna być drobna, złożona z wiórków, pochodzących z nieprzetworzonego drewna. Wyściółka dla kotów jest nieodpowiednia dla wrażliwych stóp chomika. Jest bardzo twarda i kaleczy poduszki na jego łapkach.

Przy odrobinie zręczności zbudujemy domek samodzielnie. Powinien mieć wymiary 20 cm x 12 cm x 12 cm oraz średnicę wejścia 5 cm. Użyjmy materiału który nie jest szkodliwy dla zwierząt.

Wydrążone orzechy kokosowe mogą stać się ulubioną kryjówka naszego ulubieńca. 

środa, 14 sierpnia 2013

Nie oszczędzajmy, tam gdzie nie ma potrzeby. Klatka jest zakupem jednorazowym na dłuższy czas i powinna spełniać wymagania naszego włochatego kolegi.

Klatka nie powinna stać w pomieszczeniu, w którym temperatura spada poniżej 15 C, gdyż w tych warunkach chomik zapada w sen zimowy.

Klatka z kilkoma piętrami daje małemu mistrzowi wspinaczek duże pole do popisu.

Klatki dla świnek morskich i królików nie nadają się z powodu zbyt dużych odstępów między prętami. Mały chomik uciekłby z niej natychmiast.

Pamiętajmy o tym, że w pierwszym rzędzie klatka ma spełniać wymagania chomika. Dla niego wygląd i kolor nie mają znaczenia.


 

BLOG O CHOMIKACH INFOCHOMIK PRZESZEDŁ LECIUTKĄ TRANSFORMACJĘ I OD DZIŚ POSTARAM SIĘ ABY WPISY BYŁY CODZIENNIE !! MAM NADZIEJĘ ŻE TO DOBRZE WPŁYNIE NA BLOGA :D BO JA KOCHAM CHOMIKI <3

21:34, zuziakenig
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 stycznia 2013

Do budowy "łóżeczka" nadają się wszystkie naturalne materiały np. siano, słoma, ale także nieperfumowany papier toaletowy lub krótkie nitki lniane. Syntetyczna wata nie jest zbyt dobra, gdyż może prowadzić do zapchania policzków i oplatać się na łapkach chomika.

czwartek, 08 listopada 2012
piątek, 02 listopada 2012

Istnieje możliwość połączenia dwóch małych klatek dzięki rurce łączącej (rysunek 1, 2 i 3), przez którą chomik będzie mógł wędrować do drugiej części domku. Przy odrobinie talentu majsterkowicza możemy sami zbudować klatkę odpowiadającą naszym wyobrażeniom. Ważne jest, aby klatka miała wyjmowany spód zrobiony z łatwego do użycia materiału oraz kilka dużych drzwiczek, przez które można bez problemu wyjąć chomika. Z finansowego punktu widzenia nie opłaca się jednak samodzielnie budować klatek. Poza tym czasami duża klatka dla ptaków spełnia lepiej tę rolę niż dom specjalnie zbudowany dla chomika.

    Fragmenty rur

          Rura łącząca klatki

     Tunel dla chomika

 

 

poniedziałek, 29 października 2012

Chomik jest gryzoniem, posiada cztery siekacze pozbawione korzeni, rosnące przez całe życie, które zużywają się tylko poprzez wzmożone gryzienie. Dlatego mały smyk powinien mieć wiele możliwości do ostrzenia swoich zębów na różnych patykach i twardym chlebie. Tak, jak u człowieka zdarzają się i u chomików przypadki krzywych siekaczy, które nie zachodzą na siebie, wobec czego nie mogą się zużyć. Zęby trzonowe są tak zwanymi zębami kanałowymi i nie rosną przez całe życie, dzięki temu nie ma z nimi problemów.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16